Burdur Müzesi 22. Karikatür Yarismasi- (07 Mayis 2007)

Burdur Müzesi 22. Karikatür Yarışması – (07 Mayıs 2007)
   
  Burdur Valiliğince (Müze Müdürlüğü), İl Özel İdaresinin katkılarıyla 18 – 24 Mayıs 2007 tarihleri arasında kutlanacak olan “Müzeler Haftası” kutlama etkinliklerinden olarak; 22. Karikatür Yarışması düzenlenmiştir.
Son yıllarda kültür varlığı kaçakçılığı, yurtdışına kaçırılmış olan kültür varlıklarımızın yurdumuza geri getirilmesi çalışmaları, tarihi ve doğal sitler, anıt eserler ve tarihi çevre bilinci ile bilimsel araştırmalar ve arkeolojik kazılarla müzelerimiz ülkemizin gündeminde sürekli yer almış ve başlıca gündem konusu olmuştur.
Bu nedenle; Amacımız karikatüristlerimizi özendirmenin yanı sıra konu ile ilgili düşünce ve eleştirilerini almak ve eski eser sevgisini geniş kitlelere yaymak ve bu konudaki mesajların ülkenin gündeminde sürekli olarak kalmasını sağlamaktır.

Genel şartlar:
1. Konu “Eski Eser – Müze – İnsan İlişkileri” dir.
2. Yarışmaya çizerler dilediği kadar yapıtla katılabilir.
3. Yarışmaya gönderilecek yapıtların özgün ve hiçbir yerde yayınlanmamış ve orijinallerinin olması, fotokopi vb. örneklerinin gönderilmemesi gerekmektedir. Fikri sorumluluk çizerine aittir.
4. Yarışmaya gönderilen yapıtların sağ arka köşesine katılımcının adı soyadı ve adresi ile telefon numaraları mutlaka yazılı olacaktır.
5. Yapıtların boyutları 35×25 cm ebadında olacak, daha büyük ve küçük yapıtlar yarışma dışı bırakılacaktır.
6. Yarışmaya son katılma tarihi 07 Mayıs 2007 Pazartesi günüdür. Yarışmacılar kısa biyografileri ile birlikte yapıtlarını saat 17:00’a kadar

“Burdur Müze Müdürlüğü
22. Karikatür Yarışması
15100 BURDUR”

adresine ulaştırmaları gerekmektedir.
7. Ön elemeyi kazanan yapıtlar (Sergilemeye Layık Görülen) Burdur Müzesi ve uygun görülen diğer illerde sergilenecektir. Yarışma sonuçları 18 Mayıs 2007 günü sergi açılışında açıklanacak, ödüle layık görülen yapıtların çizerleri bizzat ödül törenine katılarak ödüllerini kendileri alacaklardır.
8. Yarışmaya katılan karikatürler Burdur Valiliğinin (Burdur Müzesi) malı olacaktır. Yayınlanması halinde çizerler bir hak talebinde bulunamayacak, fakat bu yayınlar çizerlere ücretsiz olarak ayrıca gönderilecektir.

9. Ödüller;
Birinciye :1000 YTL
İkinciye : 800 YTL
Üçüncüye : 600 YTL
Mansiyon : 500 YTL
Plaketler ve yöresel içerikli değişik hediyelerden oluşacaktır. Ayrıca, Burdur Belediye Başkanlığı ve Diğer Sivil Toplum Örgütleri de özel ödül koyabileceklerdir.

10. Yarışmada ödül kazananların ödül törenine katılmak için geliş gidiş otobüs ücretleri ödenecektir.
11. Yarışmaya katılan sanatçılar bu şartname hükümlerini peşinen kabul etmiş sayılırlar.
12. Yarışma Takvimi:
Eser Teslim Tarihi : 07 Mayıs 2007
Değerlendirme : 09 Mayıs 2007
Ödül Töreni : 18 Mayıs 2007

Kaynak:
http://www.karikaturculerdernegi.org/detay.asp?id=6203